Home page > Aktuality

Aktuality

KCVV Praha vyhlásil fotosoutěž VETERAN PRESS PHOTO

Publikováno: 1.4.2021 Autor: DG

KCVV Praha vyhlásilo fotosoutěž VETERAN PRESS PHOTO. Soutěžící můžou přihlásit své fotografie do jedné ze čtyř kategorií: 1. kategorie: Život vojáka (mise, služba, prostě maskáče), 2. kategorie: World wide (příroda a architektura), 3. kategorie: Tváří v tvář (portrét), 4. kategorie: Art (umělecké foto, zátiší). Celkem bude vybráno 13 výherců, kteří si rozdělí hodnotné ceny. Tak neváhejte a podpořte svou účastí v soutěži veteránskou komunitu.

Zemřel ředitel odboru Karel Vávra

Publikováno: 30.3.2021 Autor: DG

Dnes 30. 3. zemřel v Ústřední vojenské nemocnici v Praze na onemocnění Covid-19 ředitel odboru pro válečné veterány Ing. plk. Karel Vávra, Ph.D. Zaměstnanci odboru jsou v myšlenkách s rodinou pana ředitele a vyjadřují ji upřímnou soustrast.

Analýza – benefity pro válečné veterány v krajích ČR

Publikováno: 10.3.2021 Autor: DG

KCVV v Brně provedlo analýzu benefitů pro válečné veterány poskytovaných v jednotlivých krajích ČR. Zástupcům krajů byly položeny čtyři otázky: ...

Válečný veterán Emil Boček oslavil 98. narozeniny

Publikováno: 25.2.2021 Autor: DG

Válečný veterán armádní generál Emil Boček dnes oslavil 98. narozeniny. Rodák z brněnských Tuřan ve svých šestnácti letech utekl z domova, aby se mohl zapojit do bojů proti nacistickému Německu. Přes boje ve Francii se dostal do Velké Británie, kde nejdříve sloužil jako letecký mechanik. Po pilotním výcviku v Kanadě absolvoval 26 operačních letů u 310. československé stíhací perutě RAF.

Sparta vzdává hold

Publikováno: 25.2.2021 Autor: DG

Ve čtvrtek 25. února se uskuteční největší hold v historii projektu „Sparta vzdává hold“. Bude to zápas HC Sparty proti HC Verva Litvínov, a vidět ho bude moci úplně každý fanoušek. Z důvodu epidemických opatření proti šíření koronaviru nebudou moci diváci sledovat utkání na stadionu, ale účastní se ho virtuálně prostřednictvím O2 TV Sport. 12. ročník holdu bude věnován složkám, které každodenně pomáhají v boji proti COVID-19.

Stránky

Nahoru